Nové BMW 6 bez obalu. Ještě před uvedením v Paříži

Německá značka BMW se rozhodla nemlžit kolem podoby nástupce 6. série a koncept vozu představila ještě před nadcházejícím autosalonem v Paříži. Chtěla tak, mimo jiné, pravděpodobně předejít trapným únikům fotek vozu na internet před jeho premiérou. Tak, jako se to v poslední době stalo Audi nebo Peugeotu. 


Vydáno: 20. 9. 2010

BMW 6. série se v současné podobě pohybuje po planetě už sedmým rokem a proto se není co divit, že by BMW rádo mělo své coupé v novém kabátku.

Vůz, který si můžete prohlédnout v galerii, ovšem není čisté BMW 6. série. Jedná se o coupé verzi BMW GT, která vychází z konceptu BMW Grand Coupé, uvedeného na letošním autosalonu v Pekingu. Přesto je to předloha nového BMW 6, která se pravděpodobně od sériové verze nebude o mnoho lišit.

Jak vidno podle obrázků, vůz zapadá do nového „oblého“ stylu bavorské značky. Díky decentním liniím ovšem dochází na první pohled ke ztrátě dravosti a sportovní coupé se stává spíše luxusním. Povinností každého nového automobilu prémiové značky jsou plně LED-diodové světlomety a stylový interiér.

Ten se povedl na jedničku. Vnitřek vozu je prosvětlený, prostorný a vypadá skvěle.

Nová „šestka“ bude navíc oproti té současné trochu širší a nižší.

O pohonných jednotkách „bavoři“ zatím mlčí. Nejpravděpodobněji zůstane nabídka stejná a na své si přijdou i milovníci rychlé jízdy. Sportovní verze M6 bude obdařena uctihodným,  dvakrát přeplňovaným V8 s objemem 4,4 litru a výkonem zhruba 550 koní.

Nové BWM 6 by se mělo začít prodávat už v příštím roce. Adrenalinoví nadšenci s neomezeným rozpočtem si na své M6 počkají až do roku 2012. 

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie