Nová Kia Sorento: skutečná podoba konečně odhalena

Už jsme vám přinesli první oficiální snímky nové generace korejského SUV Kia Sorento. Šlo ale o tmavé, mnoho nevypovídající obrázky, které si pro nás připravilo oficiální české zastoupení značky. Server Kia World se ale dnes překonal a na prvních skutečně podstatných fotografiích odhalil novou Kiu Sorento.

Vydáno: 10.3.2009

Jak už jsme mohli konstatovat dříve, Kia Sorento ve své nové generaci výrazně dospěla. Nejen, že nese prvky moderní Kie, které nastolil model crossoveru Soul, ale svým tvarem a velikostí odpovídá evropským nebo japonským SUV na nejvyšší úrovni.

Teď se ví, že pod kapotou by se mohla najít celá řada motorů. Normu Euro 5 by měl plnit naftový agregát o objemu 2,0 litru, který bude produkovat rovných 200 koní. Slabší bude pak benzínová jednotka o objemu 2,4 litru se 170 koni. Pro náročné by neměl chybět V6 o objemu 3,8 litru a výkonu 260 koní. Korejci si navíc užijí 2,7 litrový motor s pohonem na LPG.

Nová Kia Sorento by se měla představit na autosalonu v Soulu už během tohoto měsíce. Pak bude putovat na výstavu do New Yorku.

Text: Redakce
Foto: Kia

Galerie