Nová Kia Magentis: první oficiální fotografie

Novou generaci sedanu střední třídy jménem Magentis představí Kia v dubnu v New Yorku, takže na oficiální informace si budeme muset ještě pár dní počkat. Zatím se ale můžeme pokochat dvojicí fotek, které unikly na internet. Je opravdu třetí Kia Magentis svěžím, dravým a dynamickým vozem?


Vydáno: 16.3.2010

„Od základu kompletně přepracovaný Magentis získal nový, svěží design. Energií nabitý nástupce stávajícího sedanu třídy D působí dravěji a už pouhý pohled na něj prozrazuje dynamického, sportovního ducha,“ chlubila se před pár dny Kia v tiskové zprávě. Jestli tomu tak skutečně je můžete posoudit na přiložených fotkách.

Nový Magentis přijde do Evropy na jaře 2011 a bude delší, širší a nižší, než jeho předchůdce. Má mít také delší rozvor náprav a nabízet více vnitřního prostoru pro posádku i zavazadla.

Neznáme zatím žádné technické parametry, ale můžeme si být jistí, že nový Magentis bude sdílet mnoho techniky se svým příbuzným Hyundaiem Sonata.

Dá se tak očekávat nasazení stejného přímovstřikového benzinového čtyřválce 2.4, jaký se dodává v Sonatě, a nějaké verze naftového čtyřválce 2.2 CRDi. Je také možné, že nový Magentis dostane motor V6 a nějaké hybridní ústrojí.

Text: Redakce
Foto: Kia Motors

Galerie