Nová generace BMW X3 vyjede na silnice v listopadu

V Mnichově se konečně rozhoupali a chystají se oživit malé SUV X3 novou generací. Ta by měla zlepšit prodeje v době, kdy rybníček kompaktních SUV začali okupovat tvrdí soupeři Audi Q5 a Mercedes-Benz GLK. Podle prvního obrázku, který získal web BMW Blog to vypadá, že se výrazně inspirovalo u většího bratříčka X5.


Vydáno: 21.5.2009

Jak to tak vypadá, BMW X3 nové generace bude o něco něco delší, širší i vyšší. Oživení by mělo přilákat značnou část zákazníků toužících po novém moderním voze. Ti se totiž čím dál tím častěji rozhodují právě pro novinky Audi Q5 a Mercedes-Benz GLK.

 

BMW X3 by nemělo chybět nic z novinek, které se už objevily u nové generace BMW 750i popřípadě X5. Dočkáme se tak například head-up displeje zobrazujícího veškeré důležité informace, nebo systému pro noční jízdu. Počítat samozřejmě můžeme i s aktuální generací multimediálního systému.

 

Na evropském trhu by se měla objevit paleta motorů zahrnující dvě benzínové a tři naftové jednotky. BMW Blog předpokládá, že nová generace BMW X3 by se mohla objevit v showroomech už v listopadu letošního roku. Debut si pravděpodobně vystřihne ve Frankfurtu.

 
Text: Redakce
Foto: BMW Blog

Galerie