Nová Audi Q7 bude menší, lehčí a modernější. Máme první fotky

FOTOGALERIE UVNITŘ. Nová generace Audi Q7 bude představena v lednu 2015 po dlouhých devíti letech, značka proto zveřejnila první sadu oficiálních fotek. Nová Q7 nabídne řadu novinek, ať už v použité technice (bude výrazně pevnější a přitom o dost lehčí), tak ve výbavě, která je modernizovaná.

 

Audi Q7 bylo od svého vzniku velké a těžké, možná trochu neobratné auto. To by se příští rok mělo změnit. Z aktuálních 509 centimetrů se zkrátí na 505 cm, šířka klesne o centimetr a půl na 197 centimetrů a radikální změny slibuje značka Audi v technice.

Nová Q7 bude totiž v základu o 325 kg lehčí než předchůdce. Některé modely se tak dostanou pod 2 tuny: šestiválcový 3.0 TFSI má 1970 kg, diesel 3.0 TDI váží 1995 kg. Jenom na podvozku ušetřili technici 100 kg, když hlavní komponenty vyrobili z hliníku a lehčí vysokopevnostní oceli.Karoserie je lehčí o 71 kg, protože také dveře, kapota, blatníky a víko kufru jsou hliníkové. V ostatních případech je použita pevnostní ocel.

Obrovské novinky slibuje Audi ve výbavě, většinu funkcí bude obsluhovat dotykový displej, aby řidiče otravovalo méně tlačítek. Namátkou bude k dispozici audio systém s 3D zvukem, automatické aktualizace navigace přes internet nebo zábavní systém pro cestující vzadu.

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie