Nissan Z Coupé: nástupce 370Z s novým jménem i motory

Nástupce sportovního Nissanu 370Z má přijít v roce 2016 a tak už se objevují spekulace o technice. Zetko dostane i přeplňovaný čtyřválec, a my můžeme jen doufat, že se klasický atmosférický šestiválec vůbec dostane do Evropy. Nový model také dostane nové jméno: zbude pravděpodobně jen písmeno Z.

 

Šéf marketingu a globální strategie Nissanu Roel de Vries v rozhovoru pro Car Advice řekl, že nástupce modelu 370Z dostane několik motorů: zachován bude klasický atmosférický šestiválec, ale s menším objemem než dosavadních 3,7 litru. Navíc se možná ani nedostane do Evropy, protožeEvropané prý nechtějí kupovat auta se šesti válci. To by podle nás byla nekonečná škoda.

Téměř jistě tedy můžeme očekávat přeplňovaný čtyřválec, po vzoru dalších Japonců, Subaru BRZ/Toyoty GT86. Už dříve se spekulovalo i o hybridní variantě, která je stále možná.

Další novinkou je jméno. Nástupce 370Z se bude dost možná jmenovat jen Nissan Z, případně Nissan Z Coupé a Z Roadster, což je vzhledem k různým motorizacím pochopitelné.

Více se dozvíme v průběhu roku 2015.

Text: Redakce
Foto: Nissan

Galerie