Nissan ukázal podobu elektrické dodávky NV200

Japonská automobilka svými koncepty ukazuje, že to s pokrokovostí myslí vážně. Tentokrát Nissan zveřejnil obrázek, který by mohl zajímat podnikatele – jedná se o skicu plánovaného elektromobilu, vycházejícího z dodávky NV200. Ta byla přitom uvedena do prodeje doslova před několika dny.


Vydáno: 10.11.2009

Nissan NV200 je užitkový vůz, který byl představen teprve letos na jaře v Ženevě. Na našem trhu je k dostání jako dvoumístná dodávka nebo sedmimístný „minibus“. K pohonu vozu dobře poslouží buď benzínová šestnáctistovka nebo 1,5litrový dCi. Ten se může pochlubit nízkou spotřebou 5,2 litru nafty na 100 km.

Elektrifikace dle Nissanu

A právě od této dodávky bude odvozena její elektrická verze. Nissan ale kromě skici zatím nezveřejnil žádné technické podrobnosti a buhužel ani netušíme, kdy by se měl elektrický NV200 dostat do sériového prodeje.

O tom všem raději nebudeme spekulovat. Jen si troufneme odhadnout, že ve své sériové podobě nebude elektrický NV200 vypadat tak futuristicky, jako na uvedené skice, a že bude spíše vycházet ze své konvenční podoby s drobnými vizuálními úpravami.

Elektrický Nissan NV200 přitom není zdaleka jediným elektromobilem, který má japonský výrobce v plánu. Před nedávnem byl představen elektromobil Nissan Leaf, který se má jako vůbec první sériové auto s nulovými emisemi dostat do prodeje už příští rok. Za zmínku stojí rovněž koncept Nissan Land Glider, který se v průjezdu zatáčkou nakládní.

Text: Redakce
Foto: Nissan

Galerie