Nissan Murano CrossCabriolet: první SUV-kabriolet je na světě!

Slovy klasika: neuvěřitelné se stalo skutkem! Nissan totiž na právě probíhajícím autosalonu v Los Angeles opravdu představil otevřenou verzi svého velkého SUV, modelu Murano. Nissan Murano CrossCabriolet, jak se prapodivná novinka jmenuje, má dvojici dveří, plátěnou střechu a především svalnatou postavou crossoveru. Chválíme Nissan za inovativnost (a odvahu); když se tak na to auto koukáme, mohla by se vyplatit.


Vydáno: 22.11.2010

Nissan Murano brázdí silnice, a to dokonce i ty české, už nějaký ten rok. Aktuální druhá generace teď ale dostane dosud nevídaného sourozence: Murano CrossCabriolet (už jsme o něm psali).

Míchat zdánlivě neslučitelné kategorie aut je dnes v módě. Dosud v tom vedlo BMW, ale Nissan mu nyní zdatně sekunduje: zkombinoval totiž crossover a kabriolet, aby vytvořil dvoudveřové, čtyřmístné auto se stahovací plátěnou střechou. Úlet? Možná, ale své zákazníky si jistě najde.

SUV s uříznutou střechou

Zvlášť když nabídne dostatek místa pro čtyři dospělé a prostor pro golfové bagy. A to i se staženou střechou: objem zavazadlového prostoru je 348 litrů, po stažení střechy zbude 215 litrů prostoru. Vzhled karoserie je přitom vyvážený, a i když CrossCabriolet vypadá extravagantněji než „klasické“ Murano (působí trochu jako zvětšený Juke), je stále poměrně elegantní.

Pohon zajistí povedený šestiválec V6 s objemem 3,5 litru, výkonem 265 koní (195 kW) a točivým momentem 336 Nm. Spolupracovat bude s „bezstupňovou“ převodovkou Xtronic CVT s plynule proměnným převodem, která výkon přenáší na všechna kola.

Bohatá výbava pro USA
Murano CrossCabriolet má jen dvojici bočních dveří, ty byly ale znatelně prodlouženy. Kvůli vyšší pasivní bezpečnosti se za hlavovými opěrkami zadních sedadel ukrývají vystřelovací ochranné oblouky. výbava bude bohatá už v základu (kožené čalounění, vyhřívaný volant, audiosystém Bose atd.), na výběr bude ze dvou barevných kombinací interiéru v krémové a kašmírové barvě s černou nebo hnědou střechou.

A kdy že tohle zjevení budete moci uskladnit ve své garáži? V sériovém provedení se má na silnice dostat už počátkem příštího roku, a to za částku 46.390 amerických dolarů. Zatím ale jen v USA – doufáme, že se časem dostane i na české silnice.

Text: Redakce
Foto: Nissan

Galerie