Nissan Juke stojí 369 tisíc korun, první kusy přijdou v říjnu

Automobilka Nissan oznámila české ceny malého crossoveru Juke. Ten se bude nabízet se dvěma benzinovými a jedním naftovým motorem a v základní výbavě Visia bude stát 369 tisíc korun. Střední Accenta pak vyjde na 410 tisíc a nejlépe vybavená Tekna se bude prodávat od 446 tisíc korun. Autorizovaní dealeři současně zahajují příjem objednávek, první dodávky zákazníkům plánují na 1. října 2010.

Vydáno: 2.6.2010 

Zájemcům o menší vůz se novým modelem Juke nabízí originální alternativa k tradičním malým hatchbackům, které v současnosti segmentu B v Evropě dominují. Model Juke zvýší jejich celkový počet crossoverů v nabídce Nissanu na čtyři: Juke, Qashqai, Qashqai+2 a Murano.

Velkou fotogalerii Nissanu Juke najdete ZDE.

Marketingový průzkum Nissanu ukázal, že zákazníci jsou zklamáni nedostatkem originality v segmentu malých vozů, a právě originalita je to, čím chce Juke oslovit. Pokud jde o styl a pozici na trhu, nemá model Juke v současné době v podstatě žádného přímého konkurenta.

Tři motory, výkon až 190 koní

Juke je s délkou 4,13 m menším „sourozencem“ vozu Qashqai. Spojuje v sobě rysy dvou odlišných koncepcí automobilu: SUV a sportovního hatchbacku. Ve spodní část karoserie jsou patrné vlivy SUV s výraznými podběhy kol a robustními tvary karoserie. Linii střechya profil oken převzal Juke od sportovního kupé.

Juke bude dostupný se zcela novým zážehovým motorem s turbodmychadlem a přímým vstřikováním o objemu 1,6 l, který je schopen vyvinout výkon 140 kW (190 koní) a točivý moment 240 Nm. V nabídce je také atmosférický zážehový motor s objemem 1,6 litru (117 koní, 158 Nm) a vznětový motor 1.5 dCi (110 koní, 240 Nm).

Manuál, automat i čtyřkolka

Model Juke nabízí pěti- nebo šestistupňovou manuální převodovku, nebo modernizovanou převodovku XTRONIC CVT. Převodovka Nissan XTRONIC CVT s šestistupňovým manuálním režimem bude dostupná u nejvyšších verzí s pohonem všech kol a zážehovým motorem s turbodmychadlem.

V kombinaci se zážehovým motorem je k dispozici systém pohonu všech kol nové generace Nissan ALL-MODE 4×4-i využívajícím technologii směrování točivého momentu. Tato technologie potlačuje neotáčivost, zvyšuje stabilitu a živost jízdy.

Nákladový prostor má objem 251 litrů a u verzí s pohonem přední nápravy disponuje úložnými prostory pod podlážkou. Zadní sedadla se dělí a sklápějí v poměru 60:40.

Ceny vozu Juke ve třech výbavách:

Visia: 369 000 Kč

Accenta: 410 000 Kč

Tekna: 446 000 Kč

(Uvedené ceny jsou včetně DPH)

 

Text: TZ Nissan, redakce
Foto: Nissan

Galerie