Nissan Cube: nová generace krychle pro celý svět

Nissan přichází s novým globálním modelem Cube, hranatým kompaktním MPV. V domácím Japonsku se o žádnou převratnou novinku nekoná, jde totiž už o třetí generaci. Ve zbytku světa naopak zažije tato krychle premiéru, při níž chce zákazníky oslovit především neotřelým designem a rozměrným vnitřním prostorem.

Vydáno: 20.11.2008

Po první generaci z roku 1998 a druhé, která přišla na svět v roce 2002, se na autosalonu v Los Angeles nyní představuje třetí inkarnace hranatého kompaktního MPV Nissan Cube. Na rozdíl od těch prvních dvou, které se prodávaly jen na japonském trhu, bude třetí generace určena pro celý svět.

Nissan Cube se tak stane jedním z globálních modelů automobilky Nissan. Po uvedení na domácím trhu v Japonsku a v Severní Americe bude následovat tažení do Evropy, kde se začne městský vůz prodávat na podzim roku 2009.

Hranatým designem i rozměry jasně navazuje na svého předchůdce. Pod kapotou mu bude bít benzinový čtyřválcový motor HR15DE o objemu 1,5 litru, na severoamerickém trhu se bude nabízet jak s pohonem předních, tak všech čtyř kol e-4WD a s převodovkou XTRONIC CVT. Pro evropský trh ale očekáváme přinejmenším jednu naftovou motorizaci.

Text: Redakce
Foto: Nissan

Galerie