Nissan Cube je na českém trhu. Dáte 455 tisíc za krabici?

Nová třetí generace Nissanu Cube byla Evropě představena loni a nyní míří, zatím v omezeném počtu, i na náš trh. Vůz, který se vyznačuje ojedinělým asymetrickým designem (a také prý pohodlným a variabilním interiérem) se pokusí oslovit i české zákazníky, a to cenou, začínající na částce 454 900 korun.

Vydáno: 3.6.2010

Nissan Cube je podle slov svého výrobce koncipován jako „zcela odlišné pojetí automobilu“. Svojí karosérií se výrazně liší od tradičních vozů. Rozvor je vzhledem k celkové délce poměrně dlouhý (rozvor 2 530 mm, celková délka 3 980 mm) a kola jsou umístěna co nejvíce do rohů, kvůli efektivnímu využití prostoru.

Prostorný a variabilní interiér nabízí prostor po pět osob, posuvné zadní sedadlo lze nastavit do tří poloh a je umístěno výše než přední sedadla, což zvyšuje pohodlí a poskytuje lepší výhled pro cestující vzadu. Výrazným prvkem je palubní deska s asymetrickými světlemodrými a bílými přístroji. Interiér těží také z velkého střešního okna, ke kterému je možno zvolit stínidlo ve stylu šodži (klasická japonská stínidla z rýžového papíru).

Motory a cena

V Evropě se Cube nabízí s dvojicí motorů: naftová jednotka 1.5 dCi nabízí výkon 106 koní, zážehový motor 1.6i dosahuje výkonu 110 koní. Diesel je k dispozici se šestirychlostní manuální převodovkou, benzinová jednotka bude nabízena s pětirychlostní manuální převodovkou nebo s automatem CVT.

Omezený počet vozidel Cube je k dispozici skladem a je možno je objednat u autorizovaných dealerů Nissan v ceně od 454 900,- Kč (včetně DPH).

Text: Redakce, TZ Nissan
Foto: Nissan

Galerie