Nismo 370Z: tovární úprava oficiálně a se všemi detaily

Tovární tuning nového kupé od Nissanu, Nismo 370Z, se objevil na prvních obrázcích už v listopadu loňského roku. V té době jsme ještě ale neznali jeho přesné technické parametry. Nyní Nissan došel k názoru, že nadešel čas tuning modelu 370Z představit. Tak tady je.

Vydáno: 12.4.2009

Nismo 370Z, tedy tovární tuning vozu Nissan 370Z, dostal upravený motor, který má nyní sílu celých 350 koní, také maximální točivý moment se zvýšil na šlušných 374 Nm. Šestiválec je v případě Nisma spojen výhradně se šestistupňovým manuálem, řazení je navíc ještě kratší, kvůli výraznější akceleraci.

Kromě těchto úprav sáhli inženýři od Nisma také na podvozek. Ten byl snížen a dostal nejen tvrdší pružiny, ale také pevnější stabilizátory. Drobých úprav se dočkaly i brzdy.

Tyto úpravy nemohly projít dílnou tunerů bez náležitého ladění zevnějšku. Nissan 370Z tak dostal docela výrazný bodykit, který by – kromě buzení respektu sousedů, kteří mají obyčejnou sérii – měl mít dokonce pozitivní vliv na aerodynamiku auta.

Rovněž interiér značí, že tohle není jen tak ledajaká 370Z. Od sériového provedení ho tuningový kousek odlišuje řada detailů, navíc jsou úpravy aplikovány na slušně vybavenou verzi auta, v níž nechybí audio systém a téměř všechno v kůži.

 

Text: Redakce
Foto: Nismo

Galerie