Nejrychlejší Škoda Octavia RS je tu, stojí 620 tisíc

Škoda Octavia RS se začíná prodávat právě dnes. Třetí generace „sportovní“ verze oblíbené Octavie má pod kapotou dvoulitrový čtyřválec TSI, chlubí se výkonem 220 koní a z nuly na stovku zrychlí za 6,8 sekundy. Startovní cena liftbacku začíná na částce 619.900 korun, ve verzi combi bude stát o 35 tisíc víc. Už v základu přitom dostane solidní výbavu.

Vydáno: 12.7.2013

Škoda Octavia RS se jen jeden den po světové premiéře na Festivalu rychlosti v Goodwoodu začíná prodávat v České republice. Ceny Octavie RS s motorem 2,0 TSI/162 kW začínají na 619.900 Kč, Octavia Combi RS bude k mání od 654.900 Kč.

Už v takto zpoplatněné základní verzi dostane eReSo do vínku slušnou výbavu, která zahrnuje třeba bixenonové světlomety s diodami pro denní svícení, zadní světla s LED prvky, infotainment rádio Swing, vyhřívaná přední sedadla, automatickou dvouzónovou klimatizaci, elektrické ovládání oken, tempomat a pro verzi Octavia Combi RS také elektricky ovládané páté dveře.

Nová Octavia RS zrychluje z 0 na 100 km/h za 6,8 s a dosahuje maximální rychlosti 248 km/h. Kromě toho nabízí moderní asistenční systémy pro zvýšení bezpečnosti a komfortu a nový nový, ostrý design a sportovní černý interiér.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie