Nejoblíbenější auto slečen a dam: Volkswagen New Beetle

Podle poslední studie americké firmy TrueCar je (stále) nejoblíbenějším dámským automobilem Volkswagen New Beetle. Jeho přijatelná cena a hlavně roztomilý kulatý tvar s oválnými světly ho i po více než 10 letech prodeje staví nad Smarty, Mini Coopery nebo modré Citroëny C3.


Vydáno: 18.6.2010

Na anketní otázky neodpovídaly náhodné dámy z ulice, ale firma nahlédla do výpisu třinácti milionů automobilů zaregistrovaných v posledních dvou letech v Americe. Vedle tohoto výsledku TrueCar také zjistili, že 64% registrovaných automobilů je zapsáno na muže (ačkoliv je na světě více žen).

Poměrně překvapivě se na prvních pozicích pro „nedámská“ auta obevili Nissan Rogue, Hyundai Tucson, Volkswagen Eos a Volvo S40.

VW New Beetle byl světu představen už v polovině devadesátých let. Samotné prodeje začaly v roce 1998. Není snad ani potřeba dodávat, že automobil odkazuje na legendární německé auto, které se začalo v roce 1938 vyrábět za peníze a na příkaz nacistů. Podle plánů, které ukradli jistému českému návrháři.

V průběhu let automobilka začala produkovat New Beetle také ve verzi bez střechy, v roce 2005 prodělalo vozítko kosmetické úpravy svého zevnějšku a v poslední době se spekuluje o spuštění prodejů SUV, které na vzhledu New Beetla staví. Podvozek (A4) sdílí New Beetle s čtvrtou generací Golfu, stejně jako některé další díly.

Podle dosud neoficiálních informací by německý koncern Volskwagen měl už v příštím roce spustit prodeje New Beetla nové generace.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie