Nástupce Lamborghini Murcielago: odhalování začíná

Lamborghini vypustilo první obrázek nového supersportu, který nahradí současný vrchol jeho nabídky, model Murcielago. Nové dvanáctiválcové Lamborghini má zatím přezdívku Jota (skutečné jméno bude asi jiné) a veřejnosti se představí už na podzim na autosalonu v Paříži. Jak je zvykem, fotografie toho moc neukazuje, ale alespoň jsme se dozvěděli několik základních informací: jaký bude motor, výkon a hmotnost.

Vydáno: 3.6.2010

Lamborghini Murcielago stárne, má za sebou desetiletí života. Na silnice vyjelo už v roce 2001 a tak teď přišel čas na nástupce, který opět posune možnosti techniky trochu dál. Představí se na podzimním autosalonu v Pařízi.

Jméno zatím neznáme (neoficiálně se mu říká Jota), ale tak jako tak je jisté, že vrcholné Lamborghini bude opět na vrcholu mezi současnými superauty. Bude zkonstruované z uhlíkových vláken, což mu přinese větší pevnost nižší hmotnost. Ideálem podle Lamborghini by bylo auto, které by mělo maximálně 1500 kilogramů včetně plné nádrže a řidiče.

Nová vlajková loď bude o trochu menší než Murcielago. Pokud jde o motor, zřejmě dostane úplně nový atmosférický dvanáctiválec V12, lehčí než ten současný. Výkon 670-700 koní požene na všechna kola dvouspojkový automat. Stovku by měl vůz pokořit za 3 sekundy, maximální rychlost bude prý 370 km/h.

Na další podrobnosti si ale budeme muset ještě pár dnů či týdnů počkat.

Text: Redakce
Foto: Lamborghini

Galerie