Na motorce rovnou do hospody

 Přijedete na motorce k hostinci Rozmarná ve Štěchovicích, kde si chcete dát oběd nebo večeři. Ne, nemusíte sesedat – na svém stroji se tady dostanete až dovnitř. Motorkář projede velkými vraty a ocitne se přímo v motorbaru, kam se vedle sebe srovná až třicet strojů.


Vydáno: 1.11.2007 

„Miluju jízdu na motorce, je to můj život a životní styl. Když jsem objevil motorbar ve Štěchovicích, byl jsem nadšen. Něco takového totiž nikde v okolí není,“ říká návštěvník netradičního baru Zdeněk Dědina, který do Štěchovic přijel na Suzuki GSXR 1000.

Okolí Štěchovic má rád. „Je to krajina plná zatáček a kopců, která nenechá jediného motorkáře klidným,“ vysvětluje.

 

Motorbar ve Štěchovicích funguje zhruba dva měsíce. Kde se vzal nápad vybudovat hostinec, kam můžete pohodlně vjet v sedle svého motocyklu?

„Byl to společný nápad spolumajitele Leoše Hasmana a můj, který vznikl, když jsme se rozhodli zchátralé stavení zrekonstruovat. Jeho přeměna v zájezdní hostinec trvala přes rok,“ říká spolumajitelka Markéta Chaloupková. Vysvětluje, že pro motorkáře je zajímavé, když mohou porovnávat stroje. „Každý je jiný a místu to dodává na zajímavosti,“ podotýká Chaloupková.

Opilcům bereme klíčky

S každým barem je spojený alkohol, ale pokud je někdo opilý ve Štěchovicích, neodjede. Barman tvrdí, že takovému člověku sebere klíčky od zapalování. Pošle ho do postele s tím, že mu je vrátí až ráno.

 

„Nechci, aby se stala nějaká dopravní nehoda, a nehodlám za mostem dělat motorkářům pomníky s křížky. Lepším řešením je vyspat se a ráno odjet,“ podotýká barman, sám milovník motocyklů. V polovině září se ve Štěchovicích oženil, jak jinak než v motorkářském stylu. Do obce se sjely tři stovky motorek, odpoledne byl dokonce kvůli svatbě uzavřený štěchovický most.

Jedinečná atmosféra srazů
Motorkáři už štěchovický bar objevili a začali se sem i vracet. „Atmosféra motorkářských srazů je něco úžasného, už jsem na několika byl, ale musím říct, že tohle je přesně to místo, které je jedinečné a hlavně – za dva dny nezmizí. Můžete se sem stále vracet,“ říká motorkář Dědina.

 

V zájezdním hostinci najdou návštěvníci ještě restauraci, tančírnu a mohou se zde i ubytovat.

Hostinec Rozmarná leží v údolí Štěchovické kaskády – zhruba 30 kilometrů od Prahy. Otevírací doba motorbaru je úterý až čtvrtek od 15.00–23.00 Pátek až sobota: 11.30–02.00 Neděle: 11.30–21.30.

Text: Andrea Badová (autorka publikovala text také v MF DNES)
Foto: Hostinec Rozmarná
www.rozmarna.cz

Galerie