N2a Motors 789: Trochu bláznivější Corvetta

789Tuningový úpravce n2a Motors se vydal zajímavou cestou. K nepoznání upravil Chevrolet Corvette do originálního modelu 789, který nechá zavzpomínat na časy dlouhých amerických vozů. Sami autoři říkají o svém výtvoru, že je to klasický veterán s moderními vnitřnostmi.


Vydáno: 31.1.2008 

N2a Motors 789 se evidentně nechal inspirovat klasickou americkou výrobou vozů z 50. let. Jen kombinace je trochu šílená. Na přední části vévodí zaoblené světlomety ve vlastních válcích, které se táhnou až k čelnímu sklu. Ani nárazník nemá jedinou hranu, vše je zaobleno. Zadní část je ale naprosto o nečem jiném. Za zády cestujících začíná masivní ostře řezaná plocha splývající na ještě ostřeji tvarované zádi. Té vévodí velké zadní svítilny a dvě koncovky výfuku.

Velký výfuk je ale také potřeba. Vždyť pod kapotou vozu se skrývá agregát z Chevroletu Corvette ZR1 s výkonem 400 koní, který má potenciál vystřelit toto bizarní vozidlo až na 305 km/h.

A kdo by chtěl už kvůli tomuto jedinci vykrádat banky nebo vydírat vlivné podnikatele, může se uklidnit. Cena N2a Motors 789 byla stanovena na 135 000 USD, tedy asi 2 400 000. A to není příliš za unikátní vozidlo, kterého bude jezdit po světě jen 100 kusů, co říkáte?

Text: Redakce
Foto: n2a Motors

Galerie