Murciélagu zatleskali. Nástupce vrcholného Lamborghini se jmenuje LP700-4

Nečekali na pěkné kulaté číslo. Pracovali, dokud jim vedení nedalo pokyn. Ten přišel ke konci minulého týdne a poslední Lamborghini Murciélago s pořadovým číslem 4099 spatřilo světlo světa. Supersport v barevném vyvedení „Arancio Atlas“ putuje za zákazníkem do Švýcarska. 


Vydáno: 9.11.2010

O invazi tajemných obrázků nástupce Lamborghini Murciélago jsme vás již několikát informovali. Čekalo se, že pokračovatel devět let vyráběného modelu bude představen na nedávném autosalonu v Paříži. Nestalo se tak a Lambo ohalilo pouze koncept založený na mladším gallardu. O novém murciélagu mlčí stále jako hrob.

Podle většiny zahraničních automobilových médií bylo jednoznačným nástupcem murciélaga Lamborghini Jota. Jak se ale v poslední době ukazuje, nemusí to být pravda. Podle informací zevnitř automobilky je název Jota dávno mrtvý a nové Lamborghini nese jednoduché označení LP700-4. Tedy prozatím, leccos se může změnit.

Jak tradiční název italské značky napovídá, jedná se o automobil s náhonem všech čtyř kol s výkonem motoru úctyhodných 700 koní. Pod kapotou by se měl od začátku objevit 6,5 litrový vidlicový dvanáctiválec, který auto rozpohybuje na stovku za méně než tři sekundy. Maximální rychlost bude omezena na cca 350 km/h.

Oficiální představení nového přírůstku rodiny Lamborghini bychom se mohli dočkat na autosalonu v Ženevě, který se odehraje už v březnu příštího roku.

Text: Redakce
Foto: Autoblog

Galerie