Motosraz: Naháči na motorce i smrt

MotosrazJe to už déle než rok, co jsme s partou přátel vyrazili na motorkách vstříc silnicím, volnosti a zábavě. Pod nohama silné stroje, před sebou touhu po zážitcích. Jelo nás asi osm a cíl byl daný: Chlumec nad Cidlinou. A proč zrovna tam? No protože se tu každoročně koná motorkářský sraz nesoucí příznačný název Nářez brouků na palouku.


Vydáno: 15.11.2007 

Po pár hodinách cesty jsme s dobrou náladou a s úsměvem na tváři dorazili k cíli, zaplatili vstup a jali se vybírat nejpříhodnější místečko, kde rozbalit stany. Okolo nás už se hromadily stroje nejrůznějších obsahů, od Simsonů a Pionýrů až po silniční motorky a Harleye. Atmosféra byla úžasná a lidé okolo přátelští. Rocková muzika hrála na plné pecky a odpoledne slibovalo úžasnou zábavu, pečené klobásky a zlatavé pivo.

Když jsme konečně vybalili všechny věci, vydali jsme se do centra všech událostí. Přímo uprostřed davu se ozývaly rozjařené výkřiky nejen hochů, ale také dívek, doprovázené smíchem, potleskem a hulákáním. Naše zraky sklouzly na Jawu, kterou řídil obnažený muž a za ním seděla ne o moc více oblečená slečna!

Poté, co tito dva odvážlivci odjeli, zašli jsme si pro pití a spěchali okouknout stánky se zbožím. Kamarádka Pavlína si tu hned koupila novou náušnici do obočí a kamarád Lukáš neváhal ani chvíli a zakoupil si kšandy značky Yamaha, aby všem bylo jasné, na jakémže stroji dorazil.

Stánky jsme prolezli všechny a nakonec zakotvili u kiosku s jídlem a pitím. Po pár pivech už se nám začaly motat nohy i jazyky a zpívání neznělo jako zpěv, ale spíš jako kvílení. To nám ale na náladě neubralo, spíš naopak. Rozprchli jsme se do všech stran a vychutnávali si pravou vůni léta, hudbu, pití a vše, co k takovému motosrazu patří. Nechyběly samozřejmě nejrůznější soutěže ani „holky v mokrých tričkách“. No prostě vše, na co si vzpomenete…

Naháči
Jawu řídil obnažený muž (Autor: motobrouci.cz) 

Honička a smrt

Kapely vyhrávaly dlouho do noci, lidé tančili, zpívali a užívali si. Po třetí hodině ranní motorkáři pomalu odcházeli spát a pod pódiem zbylo už jen pár posledních nadšenců. Avšak ani malá účast kapelu neodradila od hraní dalších a dalších písniček. Okolo páté hodiny už to vzdali všichni a šlo se na kutě. My ale ještě nebyli vůbec unavení, a tak jsme se vydali k blízké benzinové pumpě – na kafe a něco do žaludku. Když jsme si s jídlem sedli ven, dorazili další dva členové motosrazu.

„Slyšeli jste už o tom?,“ vychrlil na nás jeden z nich. „O čem?“ okamžitě jsme reagovali, doslova sborově. Kluk nám vyprávěl příběh o noční honičce, kdy nějaký mladý kluk ukradl na srazu motorku a uháněl „co to dalo“ pryč. Nezvládl ale řízení a po pár set metrech se mu zatáčka stala osudnou. Zraněním na místě podlehl.

Polilo nás horko. Zavládlo hrobové ticho, které přerušil až Lukáš: „Za krádež se platí,“ konstatoval a šlo se spát.

Ráno, když jsme balili stany, šla jsem si ještě udělat pár fotek, jako vzpomínku na vydařenou akci. Všichni se začínali pomalu probouzet „z mrákot“, obcházeli motorky, sem tam někdo majiteli jeho stroj pochválil a vše probíhalo ve znamení pohody a klidu.

O té nehodě už se nikdo ani slovem nezmínil. Nasedli jsme na motorky, kamarád Lukáš se ke mně naklonil a řekl: „Tak tohle – tohle musíme zopakovat!“ A vyrazili jsme vstříc dalším dnům s nadějí, že se sem určitě jednou zase vrátíme.

Více informací o motosrazech v Chlumci nad Cidlinou a fotografie naleznete na http://www.motobrouci.cz/.

Text a foto: Andrea Badová

Galerie