Most na Jižní spojce se pohnul, policie omezila rychlost

Správa komunikací objevila na Lanovém mostě u Mitasky na pražské Jižní spojce pokles nosníkové konstrukce. „Ihned jsme proto přistoupili k provizornímu zajištění konstrukce včetně nezbytných dopravních opatření. Zákaz vjezdu těžkých nákladních automobilů na most je jedním z nich,“ sdělil mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Tomáš Mrázek.

Vydáno: 11.8.2008

Podle něj firma okažitě zajistila fixaci konstrukce. Přesto bylo potřeba nejen zakázat vjezd těžkých nákladních automobilů na most, ale i zpomalit rychlost na 30 km/h. V obou směrech by se tak ve špičce mohly tvořit ještě větší kolony, než dosud.

Omezení mají i vlaky, které projíždí pod mostem. Musí se pohybovat také maximální rychlostí 30 km/h. „Preventivně uzavřena také Dolinecká ulice,“ dodal mluvčí. TSK by měla most opravovat zhruba jeden měsíc.

Most na Jižní spojce není oficiálně pojmenovaný, bývá proto označován jako Lanový most. Z jeho pylonu vybíhá dvakrát čtrnáct dvojic ocelových kabelů. Byl projektován v letech 1991 až 1993, aby byl zprovozněn v prosinci 1997.

Text: Jan Markovič (autor publikoval článek také na iHNed.cz)

Galerie