Morgan Aero Super Sports: oslava stoleté historie

Stejně jako Bugatti, také britský Morgan slaví sto let od založení značky. Připravil si proto speciální edici nazvanou Morgan Aero Super Sports. Kromě tradičního vzhledu se můžeme těšit na brutální motor pod kapotou a jedinečné luxusní materiály. Prostě Morgan tak, jak ho známe.


Vydáno: 26.4.2009

Stejně jako jeho předchozí verze, bude i Morgan Aero Super Sports těžit ze spolupráce s Mnichovským odborníkem na motory: BMW. Pod jeho kapotou najdeme 4,8 litrový V8 (ano ten, se kterým jsme se svezli v testovacím BMW 750i nebo BMW X6 xDrive50i). K dispozici bude buď 6rychlostní manuál, nebo také automatická převodovka. Morgan zatím nezveřejnil žádné další technické detaily.

Co se týče vzhledu, je to klasický Morgan s retro oblým tvarem, velkými litými koly s tenkými paprsky a pevnou odnímatelnou střechou. Z Morganu Aero Super Sports tak můžete mít buď kupé, nebo kabriolet.

Morgan Aero Super Sports se začne vyrábět v roce 2010. Jeho prodejní cena byla stanovena na 127 tisíc liber, tedy asi 3,7 milionu korun. Pokud máte zájem, musíte už ale teď složit patřičnou zálohu (700 tisíc korun), abyste získali místo v čekací listině.

Text: Redakce
Foto: Morgan

Galerie