Mogul Safety Cup 2009: kurzy bezpečné jízdy pro každého zdarma

Už tuto sobotu bude možné přihlásit se do zajímavého projektu s názvem Mogul Safety Cup 2008. Podle jména by se mohlo zdát, že se jedná o nějaké závody, ale opak je pravdou. Cíl celé této akce je upozornit řidiče na chyby v řízení a naučit je, jak se chovat v krizových situacích. 


Vydáno: 27.11.2008

Mogul Safety Cup je projekt, který si vzal za cíl ukázat zájemcům chyby v řízení. Kdo nechce cestovat sám, může si vzít s sebou spolujezdce. I pro ty je připraven program, protože také spolujezdci mohou dělat to, co nemají a výsledkem pak jsou komplikace pro řidiče. 

Toto školení bude probíhat vždy jeden víkend v měsíci v období od února do června. Poprvé se brány autodromu v Sosnové otevřou 28. února 2009. Na každý den je naplánováno sedm skupin s maximálním počtem 30 lidí. Celkem je v plánu proškolit až 2000 řidičů a dalších 2000 spolujezdců. 

Zúčastnit se může každý, kdo vlastní řidičský průkaz a nějaký ten vůz. Stačí si jen vybrat vhodný termín a zaregistrovat se. Program trvá 2,5 až 3 hodiny a povedou ho pracovníci, které dodal BESIP. Na začátek je vyhrazeno 60 minut teorii. Poté následuje praktická část, kdy by si účastníci měli procvičit základní nácviky kurzů bezpečné jízdy. Tato praktická a pro mnoho lidí jistě zajímavější část potrvá 90 minut. 

Pro ty z vás, kteří budou dělat pouze doprovod je připraven zvláštní program. Na různých stanovištích si můžete vyzkoušet správné připoutání ve voze, dětské sedačky, různé testy nebo třeba jízdu na trenažérech. Chybět nebudou ani zábavné aktivity.

Pakliže vás celý tento projekt zaujal, mám tu přímo výbornou zprávu nakonec. Neplatí se totiž vůbec nic. Více informací o místě konání najdete na adrese www.autodrom.cz. Přihlašovat se můžete od 28.11.2008 na www.mogulsafetycup.cz. 

Text:Lukáš Dittrich 

Foto:autodrom Česká Lípa

Galerie