MMOTION 2008: luxus a české premiéry

Včera byla zahájena přehlídka exkluzivních automobilových, motocyklových a lifestylových značek s názvem mmotion08. Jedná se už o čtvrtý ročník a samotná akce si získává stále více fanoušků. Aby ne, když pořadatelé na plochu veletržního paláce nashromáždí “věcičky“ v hodnotě cca. 200 milionů korun.

Vydáno: 28.11.2008

Nejedná se o jen tak ledajakou výstavu, tady je vše zaměřeno na luxus. Čím dražší, tím lepší. Přehlídka je rozdělena do tří sekcí. První a největší část nese název CAR IN MMOTION. Je to samozřejmě expozice automobilů. Velmi zajímavých automobilů.

Jak nám sami pořadatelé sdělili, každoročně pořádají „hon“ na malosériové automobilky, které by zde mohly ukázat své produkty. Letošní ročník se chlubí představením v České republice dosud neznámých značek Bitter, Yes, Lorniser. Poprvé je také možno vidět futuristické vozítko X-BOW od KTM.

Malá automobilka Bitter byla včera představena mužem nejpovolanějším, tedy zakladatelem Erichem Bitterem. Ten se zabývá stavbou automobilů už od roku 1972. Vystavovaný model Vero je počátek nové série, která přijde na trh příští rok a následovat bude ještě další model, tentokrát by to mělo být kombi.

Kromě českých premiér je možno shlédnout neméně zajímavé vozy jakými kupříkladu jsou modely GT MF4 a GT MF5 pocházející z továrny Wiesmann, raketové vozidlo Gumpert Apollo, Spyker, Artega, samozřejmě také Ferrari, Porsche, Maserati nebo třeba Alpina. Je opravdu na co se dívat a pro  „fajnšmekry“ je hned u vchodu připraveno jedno z dvanácti vyrobených vozů Porsche 959 v hodnotě 12 milionů korun.

Druhá část je zaměřena na motocykly. Jednoznačně nejzajímavějším je KTM X-BOW. Čtyřkolka pocházející snad z jiného světa, disponující dvoulitrovým turbomotorem Audi. Ten jí vystřelí na stovku za 3,9 sekundy. Samozřejmě nechybí další neméně zajímavé značky. Jmenujme Aprilii, Moto Morini, Moto Guzzi, elektrický skútr Vectrix nebo největší sériově vyráběný skútr Gilera.

Jenže mmotion není jenom o silných strojích. Třetí část s názvem LIFE IN MMOTION je zaměřena na oblast životního stylu. Můžete zde obdivovat kolo s elektronickou přehazovačkou, opravdu kvalitní zvuk z dílny Mark and Levinson, hodinky, perské koberce nebo postele značky Hästens, jejichž nejdražší lože stojí 1,5 milionu korun.

Dnes jsou brány Veletržního paláce otevřeny od 11:00 do 22:00 hod. Ovšem pouze pro zvané, média, odbornou veřejnost nebo majitele vstupenek ze speciální edice. Ty stojí 450 Kč. Sobota je určena široké veřejnosti. Obdivovat neskutečně drahé věci můžete od 10:00 do 18:00 hod. Poté se letošní ročník definitivně uzavře. Za vstup v tento den dáte 290 Kč.

Text a foto: Lukáš Dittrich

Galerie