MMOTION 09: v hlavní roli Corvette a SuperVeloce

V sobotu byl ukončen už pátý ročník takzvané přehlídky luxusu – MMOTION 09. K vidění bylo všechno možné, od automobilů až po šperky. To vše ovšem mělo jedno společné, cena daných exponátů je totiž velmi vysoká. Vystavený luxus jsme navštívili, a pro ty z vás, kteří neměli cestu kolem, přinášíme krátké ohlédnutí.


Vydáno: 1.12.2009

Předpokládám, že vás, coby čtenáře našeho motoristického magazínu, příliš nezajímají zbytečnosti typu svatebních šatů za tři a půl milionu korun nebo neskutečně drahé diamanty. Ano, i to bylo k vidění, nás ovšem nejvíce z oblasti nemotoristických exponátů zaujal živý tygřík, který se se svým “páníčkem“ vesele procházel mezi návštěvníky, ale zpět k tématu.

Upřímně musím říci, přestože byl tento ročník prezentován jako jubilejní a nejbohatší ze všech, že se dostavilo menší zklamání. Minulý rok byly k vidění opravdu exkluzívní značky, letos tomu tak nebylo. Co se dá dělat, přestože se tomu pořadatelé brání, krize si zřejmě nakonec našla cestu také na velkolepou přehlídku luxusu. Ale nebuďme příliš kritičtí, o zajímavé kousky nakonec nouze nebyla.

A cože nás tedy v pražském veletržním paláci zaujalo? Začít můžeme třeba v dobách dávno minulých. Hned zkraje jsme totiž narazili na zcela původní Lotus Esprit S2. Konkrétní vystavovaný exponát byl osmnáctý z celkově stokusové série John Player Special. Za pozornost také stál obrovský Chevrolet Impala a především nádherný Chevrolet Corvette.

Ze současných značek hrálo prim především Lamborghini Murciélago LP 670-4 SuperVeloce, Aston-Martin DBS a Ferrari California. Další značky už naši pravidelní čtenáři znají. Řeč je například o Infiniti (FX50), Maseratti (Gran Turismo, Quattroporte) nebo Audi R8. Zkrátka nepřišli ani příznivci jednostopých vozidel. Pro ně byla připravena sekce Moto in Mmotion. Především motocykly Wild Style poutaly mnoho pozornosti. Podle našeho skromného názoru byl ze všech nejhezčí bílý Buffalobike.

MMOTION 09 ovšem nebylo pouze o předvádění neskutečně drahých věcí. V rámci charitativní přehlídky, která byla součástí artfashion show bylo věnováno více než 20 000 Kč ve prospěch projektu 4U2. Částka poputuje na pomoc dětem do Bangladéše.

Text: Lukáš Dittrich
Foto: Autor

Galerie