Mitsuoka Galue S50 Limousine: designérův zlý sen

Říká vám něco jméno Mitsuoka? Pokud ne, tak vězte, že je to japonská automobilka, která má v nabídce dva naprosto odlišné modely. Sporťák výstředních tvarů Orochi a limuzínu Galue, která je naopak kombinací klasického stylu. Jenže dohromady dává tak nesnesitelný slepenec, že při pohledu na něj se každému designérovi udělá nevolno.

Vydáno: 28.10.2008

Jistě, Mitsuoka Orochi je také velmi ošklivé auto. Vtip je ale v tom, že je originální. Galue je ale nesnesitelnou směsicí stylů převzatých od tak velkého množství automobilek, že se vám to nepodaří ani spočítat. O to horší je nejnovější model S50 Limousine.

Mitsuoka není tak dobrou automobilkou, aby si podvozky stavěla sama. Proto první Galue byla postavena na bázi Toyty Corolla, druhá pak na Fordu Mustang. Poslední kreace využívá podvozku Infiniti M.

Mitsuoka Galue S50 Limousine je ošklivá zpředu, kde se tváří jako Rolls Royce kombinovaný se starým Volkswagenem Beetle. Zboku jde o opravdový hnus, kdy linie oken spojuje jakýsi rámeček ve stylu obřího iPodu. Vzadu jsou zase nesmyslné LED svítilny skoro jako u Cadillacu. Je to prostě síla.

A teď si vezměte, že Mitsuoka chce za Galue s výkonem 223 koní 8.016.750 yenů (1.689.000 korun) a za verzi se 313 koňmi a pohonem všech kol 9.345.000 yenů (1.968.000 korun). Ještě štěstí, že se nedováží do Evropy.

Text: Redakce
Foto: Mitsuoka

Galerie