Mitsubishi Outlander GT: všechno je jinak

Před časem jsme vás informovali o sportovní verzi japonského SUV nazvané Outlander GT. Šlo ale o prototyp, který byl právě teď představen na autosalonu v New Yorku. V sériové podobě se ale dočkáme několika změn a některé budou i k horšímu.

Vydáno: 10.4.2009

Tak už to ale bývá. Naleštěné prototypy slouží hlavně k tomu, aby je novináři a veřejnost obdivovali na výstavách. V sériové verzi se ale mnohdy výroba takových kousků nevyplatí a tak výrobce sahá k jednodušším řešením. Začněme u těch horších zpráv.

Mitsubishi Outlander GT v sériové podobě přijde o snížený podvozek a dostane výrazně vyšší. Ve výbavě budou chybět brzdy Brembo s chlazenými kotouči. Také hliníková modifikace na střeše ukázkového vozu nebude v sérii dostupná.

Mitsubishi se ale chystá nás uchlácholit alespoň silnější verzí třílitrového šestiválce. Ve Spojených státech, kam se marketing japonské značky zaměřuje nejvíce, by dobře vybavený Mitsubishi Outlander GT s S-AWC měl přijít na zhruba 30 tisíc dolarů (tedy asi 600 tisíc korun). Že na našem trhu bude směřovat k překročení milionové hranice, tím si můžeme být skoro jistí.

Text: Redakce
Foto: Mitsubishi

Galerie