Mitsubishi Outlander GT: sportovní verze SUV už za pár dní

Už za několik dní představí Mitsubishi novou inkarnaci svého SUV jménem Outlander, kterou bude sportovní verze GT. Kromě třílitrového šestiválce předvede i nový automat, snížený podvozek a lepší brzdy. Navíc bude vypadat spotrovněji, neboť jeho vzorem je ten opravdu nejsilnější – Evo X.

Vydáno: 7.4.2009

Sportovní Mitsubishi Outlander GT našlo inspiraci u nadupaného stájového kolegy, Mitsubishi Lancer Evo X. Tento Outlander být docela výrazně odlišný od „standardní“ verze, a tak dostaně kromě upravené masky celkový bodykit. Snížený podvozek má být příjemnější při ostřejší jízdě na silnici, k lepší ovladatelnosti příspějí také účinnější brzdy.

Pod kapotou konceptu Mitsubishi Outlander se objeví benzinový šestiválec 3.0 V6 s výkonem 220 koní a točivým momentem 277 Nm. Tuto sílu přenese na kola automatická převodovka, která okamžitě po každém zastavení zařadí neutrál, čímž se má snížit spotřeba i emise.

Rychlé Mitsubishi Outlander GT by měl jeho japonský výrobce představit už koncem tohoto týdne na autosalonu v New Yorku. Toto umístění není náhodné, právě Spojené státy mají být jeho hlavním odbytištěm.

 

Text: Redakce
Foto: Mitsubishi

Galerie