Mitsubishi MiEV: dohoda podepsána, v Evropě už příští rok

Koncerny Mitsubishi a PSA Peugeot Citroën oznámily podpis protokolu o dohodě týkající se spolupráce na elektrickém vozidle. Ten bude vycházet z vozu vyvíjeného automobilkou Mitsubishi v Japonsku, známého jako MiEV.


Vydáno: 7.3.2009

O Mitsubishi MiEV jsme vás už informovali. Nyní je konečně podepsaná smlouva mezi oběma automobilkami, takže by jeho cestě do Evropy nemělo nic bránit.

Elektrické vozidlo bude určeno pro evropský trh a bude konstruovaného na bázi modelu MiEV od Mitsubishi, které ho bude vyrábět v Japonsku. Prodávat se bude ale také pod značkou Peugeot, který ho bude vyrábět v Evropě.

Spolupráce automobilek začala už v červnu 2008, kdy oba podniky zadaly k vypracování studii, týkající se vývoje, výroby a použití elektrického pohonu určeného pro malá městská vozidla. Nyní dospěly k dohodě o partnerství při vývoji elektrického vozidla.

Peugeot a Mitsubishi budou pokračovat v jednáních s cílem obchodního uvedení na konci roku 2010 nebo začátkem roku 2011. Obě automobilky si od tohoto kroku slibují, že usnadní a urychlí zavádění elektrických vozidel na evropský trh.

Text: Redakce
Foto: Mitsubishi

Galerie