Mitsubishi Lancer Sportback: Ve stopách Imprezy

Nejnovější generace Lanceru už není tak ostrá, jak tomu bývalo v předešlých letech. Navíc přijde verze s pátými dveřmi a splývavou zádí. Na podzim bude představen Lancer Sportback, který po vzoru Imprezy také přišel o zadní část.

Vydáno: 13.6.2008

Za vším můžeme hledat touhu o co nejvíce prodaných kusů. V Evropě hatchbacky letí, tak proč ne. Přední část je v podstatě totožná se stávajícím Lancerem Sportsedan. Tlama je orámována chromovaným proužkem. Oproti sedanu je novinka delší o 15 milimetrů (celková délka 4585 mm). Zadní část se svažuje pod úhlem 58° a standardně bude doplněna střešním spoilerem.

Od pětidvéřové varianty je obecně očekávaná velká variabilita. Lancer nabídne průměrných 344 litrů, respektive 1394 l se sklopenými sedačkami. Navíc vůz dostal dvojité dno a automatické sklápění zadních sedadel.

Pod kapotu Sportbacku najdeme stejné motory jako u Sportsedanu. Přesně řečeno na výběr budou 3 motory (1.5/109 k, 1.8/143 k, 2.0 Diesel/140 k) a 4 převodovky (5 MT, 6 MT, 4 AT, 6stupňová automatizovaná CVT).   

Světová premiéra se odehraje v říjnu na autosalonu v Paříži. Pro milovníky sportovního designu bude připravena i verze Ralliart.

Na rozdíl od Subaru ponechá Mitsubishi ve své nabídce i sedan. Očekává se poměr prodaných vozů 30/70 ve prospěch pětidvéřové varianty. Zdá se, že éra 100% ostrých rally sedanů je definitivně na odchodu.

Text: Redakce
Foto: Mitsubishi

Galerie