Miriani Audi S8: 501 koní pro luxusní stíhačku

Italský Miriani není rozhodně žádným známým úpravcem a už vůbec ne stájovou třídou pro Audi. Firma se ale čtyř spojených kruhů nezalekla a vrhla se rovnou na největší model značky. Paket pro Auid A8 a S8 zahrnuje výrazné snížení podvozku, obrovská kola a to nejdůležitější: 51 koní výkonu navíc.

Vydáno: 13.6.2009

Luxusní limuzína Audi A8, potažmo jejjí nejsilnější verze S8 není právě lacinou záležitostí. Navíc se blíží ke konci svého výrobního cyklu a chystá se její nová generace. To ale firmu Miriani neodradilo od brutálního snížení podvozku o celých 60 milimetrů. Takže zatímco průjezd přes retardér se stane noční můrou, výlet na závodní okruh to bude kompenzovat neuvěřitelnými zážitky.

Neuvěřitelná jsou také kola. Vpředu mají velikost 19 palců se šířkou gumy 255, vzadu jsou umístěny dvacítky s plochou 305. Nebyl by to ale pořádný tuning bez zvýšení výkonu. Audi S8 je standardně osazeno motorem V10 o objemu 5,2 litru, který dodává výkon 450 koní. V paketu od Miriani díky drobným úpravám zvládá 501 koní.

Miriani nabízí tuning nejen pro nejsilnější Audi S8, ale také pro další motorizace A8. Jejich majitelé si ale budou samozřejmě muset odpustit úpravu desetiválce, když žádný nemají. Pak už bohužel ale z tuningu zbude jen neúplné torzo.

Text: Redakce
Foto: Miriani

Galerie