MINI JCW World Championship 50: jubilejní edice oficiálně

Letos tomu je přesně padesát let od doby, kdy Jack Brabham získal pro Cooper racing team první titul v závodech formule jedna. Toto jubileum si jistě zaslouží zvláštní pozornost, a tak se 250 šťastlivců může těšit na ještě ostřejší verzi MINI John Cooper Works, která dostala přídomek World Championship 50.


Vydáno: 11.6.2009

Všech 250 kusů bezpečně poznáte podle nové  speciální zelená barvy, která odkazuje na závodní speciály z doby kolem roku 1950. Chybět samozřejmě nemůžou ani efektní bílé pruhy, bílá střecha a černá kola velikosti 17“. Exteriér navíc dostal kit převážně karbonových dílů pro zlepšení aerodynamiky. Ze stejného materiálu jsou navíc ještě vyrobena zpětná zrcátka.

Nějaký ten karbon najdeme také v kabině. Zde jen těžko přehlédnete červené doplňky, sportovní sedadla nebo nový sportovní volant. Pod kapotou je stejný motor, který najdeme v běžné ostré verzi John Cooper Works. Jedná se o dvakrát přeplňovanou jedna-šestku o výkonu 211 koní. Rozjezd z klidu na 100 km zabere pouze 6,5 sekundy a maximální rychlost je 238 km/h.

Text: Redakce
Foto: MINI

Galerie