Mini Countryman: první oficiální fotky a data

Včera jsme vás vůbec poprvé informovali o novém přírůstku do rodiny automobilů značky Mini. Další podrobnosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Dnes pro vás máme nové informace a pětadvacetikusovou fotogalerii. Mini Countryman se pyšní hned několika prvenstvím. Račte si ho tedy prohlédnout.


Vydáno: 21.1.2010

Tedy abychom to upřesnili, jedná se o vůbec první automobil této značky, který se bude řadit do kategorie crossover, poprvé dostane tento model stálý pohon všech kol, poprvé bude mít moderní Mini čtyři dveře a plnohodnotná všechna sedadla a v neposlední řadě se bude jednat o největší vůz z nabídky.

O vnějším designu ledasco napoví fotogalerie, uvnitř to je zase klasické mini. Slíbena jsou dělená zadní sedadla a zavazadlový prostor v základu o objemu 350 l s možností rozšíření až na 1170 l. Nabídka pro Evropské trhy bude začínat s devadesátikoňovým dieselovým motorem a končit bude jednotkou známou z verze Cooper S, tedy s dvakrát přeplňovanou jedna-šestkou o výkonu 184 koní.

Dieselový Countryman a nejsilnější Cooper S budou nabízet také pohon všech kol ALL4. Standardem pak má být šestistupňová manuální převodovka, alternativou k ní je šestistupňový automat. Všechny verze budou také nabízet systém regenerace energie při brzdění, systém Auto Start Stop a indikátor nejvhodnějšího řazení. Premiéra se odehraje v Ženevě, prodej vypukne na podzim.

Text: Redakce
Foto: Mini

Galerie