Mini Cooper Cabrio odhalen. Dostane až 175 koní

Oblíbená stylovka se stahovací plátěnou střechou má svého nástupce. Automobilka představila nový model Mini Cabrio. Podle výrobce nové provedení modelu Mini Cabrio posunuje vlastnosti jako je prémiová kvalita, design, jízdní vlastnosti, výkonnost, spotřeba paliva i funkčnost na zcela novou úroveň. Přes zvětšení tuhosti karoserie došlo ke snížení hmotnosti o 10 kg.

Vydáno: 1.12.2008

Nová střecha umožňuje samostatné otevření prostoru nad hlavami cestujících, podobně jako je tomu u klasického střešního okna. Standardní výbavou je elektrické ovládání, které je funkční do rychlosti 30 km/h. Zajímavým doplňkem je počítadlo ukazující, jak dlouho Mini Cabrio cestovalo se staženou střechou. Samozřejmostí zůstávají velmi široké možnosti individualizace a široká nabídka různého příslušenství.

Nově navržen byl jednodílný elektromechanicky vystřelovací ochranný oblouk umístěný za zadními sedadly. Zadní sedadla je možné sklápět, a tím zvětšit objem prostoru pro zavazadla ze 170 litrů při natažené střeše (sundaná střecha 125 l) až na 660 litrů.

Vůz se bude prodávat ve dvou motorizacích. Silnější, Mini Cooper S Cabrio bude mít Zážehový čtyřválec s přímým vstřikováním a turbodmychadlem Twin-Scroll o objemu 1,6 litru. Bude dosahovat výkonu 175 koní a točivého momentu 240 Nm. Zrychlení 0-100 km/h: 7,4 s, nejvyšší rychlost 222 km/h. To vše při kombinované spotřebě 6,4 litru na 100 kilometrů.

Pro klidnější řidiče je Mini Cooper Cabrio se zážehovým čtyřválcem s plně variabilním rozvodem používajícím technologii Valvetronic od BMW. Má stejný objem, 1,6 litru, výkon ale jen 120 koní (točivý moment 160 Nm). Stovku by tak měl zváldnout za 9,8 sekundy a maximum 198 km/h. Potěší spotřeba jen 5,7 litru na 100 km.

Zdroj: TZ BMW
Foto: Mini

Galerie