Městská policie Praha a Hummer H3. Vtip?

Jedu si poklidně noční Prahou, když tu na magistrále mezi Legerovou a Hlávkovým mostem zřím stojící civilní auto ve společnosti strážníků městské policie. Zřejmě pokutují nějakého piráta silnic, říkám si, možná jel o vražedných 10 km/h více, než je tady, na dálnici uprostřed města, povoleno.

Vydáno: 1.10.2009

Ale potom mě zaujme auto strážníků pražské městské policie. Velká hranatá věc. To není služební Octavia, ani žádný Smart. V šeru nočních lamp matně rozeznávám Hummer H3 – a jsem v šoku.

Možná jsem dosud žil se zavřenýma očima, možná ale nejsem jediný, koho to překvapilo. Netušil jsem, že by městská policie měla Hummera. Proč také? Proč by proboha městští strážníci potřebovali mohutný americký muscle-offroad? Nebyl to snad přelud?

Okamžitě, jak se dostávám k počítači, pátrám na stránkách Městské policie hl.m. Prahy – a skutečně, Hummer H3 strážníci mají k dispozici. A co víc, mohou se pochlubit i dalšími terénními auty. Ve vozovém parku městské policie totiž kromě Hummeru H3 najdeme i Land Rover Defender nebo Toyotu Hilux. Inu, přesvědčte se sami.

Ale k čemu jim to propánaboha je? Na témže místě se dozvídám, že Hummer H3 „je využíván při přepravě raftů, člunů nebo například přívěsů s koňmi“. Dále pak může být důležitý pro záchranu životů – při povodních nebo haváriích. A k hlídkování v okrajových částech města.

Jak záslužné! Bohužel mi nepřipadalo, že ten nebožák na magistrále mezi Legerovou a Hlávkovým mostem potřeboval přepravit raft nebo koně.

Text: Martin Jedlička
Foto: Městská policie hl.m. Prahy

Galerie