Mercedes-Benz třídy E: unikly první snímky

Motoristická veřejnost byla už pěknou dobu bombardovaná spy fotografiemi chystané nové generace Mercedesu-Benz třídy E. Nyní se na webu objevily první snímky, které Éčko odhalují. Luxusní sedan se přitom oficiálně představí až v březnu v Ženevě.

Vydáno: 10.12.2008

Když si detailně prohlédnete fotografie, je jasné, že se nové Éčko silně inspirovalo konceptem Mercedes-Benz ConceptFascination. Vliv je vidět hlavně na přídi, kde kulaté světlomety přenechaly místo hranatým.

Mercedes-Benz třídy E ale také nezapře následování modelové řady C a S. Co můžeme poznat z malých fotografií, půjde vzhledově o velmi vydařený vůz. Jen zadní světla s LED nám tvarem trochu připomínají nové brzdovky, které BMW používá například u řady 7 a faceliftované trojky.

Jsme si jistí, že na palubě posádka najde celou řadu elektronické zábavy a velký výběr bude i pod kapotou. Naftové i benzínové jednotky budou mít čtyři, šest a osm válců. Dočkáme se určitě také ostré verze od dvorního úpravce AMG.

Na opravdu oficiální fotografie a informace si ale musíme počkat až na březnový autosalon v Ženevě, nebo možná chvíli před ním.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie