Mercedes-Benz SplitView: dva obrazy na jediném displeji

Německá automobilka Mercedes-Benz ve spolupráci se společností Bosch představily systém, který umožňuje sledovat dva rozdílné obrazy na jednom displeji. Technologie, kterou nazvaly SplitView, ze všeho nejvíce připomíná dětské hračky, na nichž jsou z různých úhlů vidět různé obrázky.

Vydáno: 27.12.2008

Nová technologie umožní řidiči a jeho spolujezdci po pravé ruce sledovat současně dva různé obrazy na jednom displeji, který bude umístěn klasicky, uprostřed přístrojové desky.

Systém SplitView bude v praxi znamenat, že bude možné, aby řidič ze svého místa sledoval navigační systém, a spolujezdec se současně díval například na film na DVD. Zvuk spolujezdce by byl distribuován pomocí sluchátek, aby neobtěžoval řidiče.

SplitView má být v budoucích modelech Mercedesu součástí palubního systému Comand, kterým jsou vybaveny vozy stuttgartské automobilky, a do nejvyšší řady S se dostane už v modelové řadě 2009.

Doufejme jen, že pozorování bude příjemné a nezávadné pro oči. Nevíme totiž, proč by nemohl mít spolujezdec k dispozici vlastní displej pro sledování filmu, jak je to běžné například na zadních sedačkách.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie