Mercedes-Benz SLS AMG Roadster: supersport přijde o střechu

Německý patentovací úřad prostě neumí udržet tajemství. Už několikrát jsme vám zde ukazovali první nákresy, které unikly z jeho kanceláří. Dnes se dočkalo na otevřenou verzi exkluzivního supersportu Mercedes-Bez SLS AMG Roadster. Technické náčrtky sice nejsou tak dobré jako fotografie, alespoň trochu víme, na co se můžeme těšit.


Vydáno: 12.3.2010

Jak se zdá, Mercedes-Benz SLS AMG se vzhledově příliš měnit nebude. Není se ale čemu divit. Jeho vzhled kombinující retro se sci-fi je prostě perfektní. Podle kreseb to vypadá, že Roadster dostane lehkou plátěnou střechu, která ušetří místo pro zavazadla a nezhorší jízdní vlastnosti. Dveře typu gullwing samozřejmě nahradili klasické bezrámové.

Zatím jde spíše o nepotvrzenou informaci, ale Mercedes-Benz SLS AMG Roadster by se mohl na silnicích objevit během roku 2011. Pod kapotou nebude mít dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 5,5 litrů, o kterém se místy hovořilo. Zdá se, že si vystačí s atmosférickým V8 s objemem 6,2 litru a výkonem 571 koní a krouťákem 650 Nm. Stejně jako verze kupé.

Text: Redakce
Foto: Archiv

Galerie