Mercedes-Benz SLR McLaren Roadster 722 S: supersport přišel o střechu

Německá automobilka si přichystala pro své nejvěrnější, lépe řečeno nejbohatší, zákazníky opravdovou lahůdku. Na 150 movitých zájemců čeká známý supersport, kterému byla odebrána střecha, přidán výkon, vylepšena aerodynamika a doladěn podvozek.

Vydáno: 2.10.2008

Už stará známá a klasická verze se střechou má výkonu na rozdávání. Novinka sice disponuje stejným agregátem, jenže ten prošel dalšími úpravami, a tak vrchol točivého momentu i výkonu leží zase o trochu výše. Přesně řečeno o 40 Nm a 24 koní. McLaren Roadster 722 S tedy poskytne řidiči 650 koní a 820 Nm.

Výsledkem je “raketa“ bez střechy. Pokud budete startovat  z klidu, pak vězte, že ručička kolem čísla sto proletí už po 3,7 s a ani náhodou se nezastaví. Po necelých jedenácti sekundách od startu mine dvoustovku a pokračuje dál až k hodnotě 335 km/h.

A co by jste čekali v interiéru? Samozřejmě to nejlepší. Kupříkladu skořepinové sedačky (na míru), dvouzónová klimatizace, audiosoustava značky BOSE a tak dále. Vše je zdobeno logem 722 S.

Toto číslo není úplně náhodné. Roku 1955 závodník Stirling Mosse vyhrál závod Mille-Miglia. Povedlo se mu to s vozem Mercedes-Benz 300 SLR a hádejte jaké číslo měl na kapotě.  

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie