Mercedes-Benz SLA: malý roadster jde do výroby

Malý roadster, který bude významně vycházet z dlouho známé studie Mercedes-Benz SLA, půjde do výroby, a to už v roce 2011. Miniroadster bude součástí nové generace základní řady A, která oproti dnešním dvěma karosářským verzím nabídne mnohem více variant.

Vydáno: 10.12.2008

Současná generace základní řady A se nabízí jen ve dvou karosářských variantách, a to v podobě kratšího a delšího kompaktu. Nová základní řada tak přinese zákazníkům daleko více možností, počítá se totiž s malým SUV, třídveřovým sporťákem a čtyřdveřovým kupé v podobném stylu jako větší CLS – a ty zřejmě doplní právě malý roadster SLA.

Vzhledem k rozměrům budoucí řady kompaktních automobilů od Mercedesu je logické jejich zacílení především na Evropu. To je také důvod, proč se budou vyrábět právě na půdě starého kontinentu a nikoli ve Spojených státech.

Jisté je, že pro Mercedes-Benz bude nová řada A velmi důležitá, vzhledem k současnému zájmu o úsporná auta a tlaku na nízké emise ze strany úřadů. Půjde také o jeden z mála prostředků, kterými může německý výrobce snížit průměrnou produkci emisí svých modelů.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie