Mercedes-Benz R po faceliftu: snímky ještě před premiérou

Třída R není právě nejoblíbenějším Mercedesem, vlastně by se dalo hovořit o nepříjemném propadáku. Velké rodinné kombi spojené s MPV se prostě nechytlo, ať už to bylo kvůli podivnému vzhledu nebo jízdním vlastnostem. Nyní se chystá facelift, který se poprvé představí na nadcházejícím autosalonu v New Yorku. Trh USA totiž slibuje tomuto vozu větší potenciál než ten v Evropě.


Vydáno: 29.3.2010 

Hlavní změna se odehrála na přídi. To je dobře, protože její původní tvary byly asi nejpodivnější. Kapota je teď mnohem vyšší a vypadá to rozhodně lépe. Vzhled dostal na hranatosti, která je teď u Mercedesu in. Nové dvojité mlhovky se inspirovaly u třídy E nebo GL, stejně tak světla zapadají do rodiny. Vzadu se změnilo jen málo, jmenujme hlavně trochu jiné brzdovky.

Uvnitř také mnoho změn nehledejte. Ostatně, honosný interiér mnohým lidem vyhovoval. V nabídce je celá řada technologií a za příplatek lze získat i optický paket AMG. Ten dodá sportovnější vzhled, nová sedadla a volat s páčkami na řazení. Motorizace by se neměly příliš měnit, otázkou jen zůstává, zda se dočkáme i modelu R63 AMG.

Text: Redakce
Foto: Merecedes-Benz

Galerie