Mercedes-Benz připravuje C Coupé. Máme první fotky

Mercedes-Benz vypustil první snímky sportovního kupé, odvozeného od svého oblíbeného sedanu třídy C. Ten právě prošel faceliftem, a z modernizované verze vyjde i třídveřová karoserie, byť se bude v několika detailech od sedanu lišit (třeba jí chybí pár dveří). Už z prvních fotek ale můžeme usoudit, že Mercedes-Benz C Coupé bude hodně povedeným příspěvkem do motoristického světa.

Vydáno: 7.1.2011

Po nedávném omlazení sedanu a kombi Mercedesu třídy C se fanoušci stuttgartské automobilky dočkali další lahůdky: odvozeného C kupé. Tato novinka současně znamená, že z nabídky zmizí trochu lacině vyhlížející Mercedes-Benz CLC, postavený na základech minulé generace třídy C. Nový model C Coupé ho nahradí.

Mercedes-Benz C Coupé sdílí techniku se svým čtyřdveřovým sourozencem. Nas přídi bude mít ale pozměněné nárazníky a pás LED světel pro denní svícení. Nová bude zadní část, která ale podle fotek ze sedanu rovněž vychází. Z boku pochopitelně chybí pár dveří. Interiér bude shodný se sedanem a kombi.

Celkově design velmi chválíme, C Coupé působí ladně a vyváženě.

Nové C Coupé bude pochopitelně využívat motory, známé ze sedanu a kombi. Vedle silných jednotek V6 bychom se ale mohli dočkat i verze AMG, ukrývající pod kapotou dvakrát přeplňovaný osmiválec 5.5 V8 s výkonem kolem 500 koní.

Veřejnosti se Mercedes-Benz C Coupé zřejmě představí na jednom z nejbližších autosalonů. Těšme se na březen do Ženevy.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie