Mercedes-Benz připravil speciální edice pro roadstery SL a SLK

Mercedes-Benz se rozhodl oživit prodej svých roadsterů a připravil pro ně speciální edice. Model SL Night Edition tak doplňuje jeho menší a levnější alternativa SLK Grand Edition. Jak bývá zvykem, hraje se o vrcholnou výbavu, vybrané lakování nebo třeba luxusní sedadla.


Vydáno: 13.1.2010

Začněme tedy u většího Merecedesu-Benz SL (testovali jsme ho ve variantě SL 350). Ten dostal černé lakování Designo Magno Night Black a pětipaprsková litá kola o velikosti 19palců s lesklým lakováním. Klipsny brzd jsou stříbrné a brzdová světla vzadu ztmavená.

Uvnitř si šťastný majitel užije černé kůže nappa, se kterou kontrastují chromové doplňky. Aby bylo jasné, že jezdíte ve speciální edici, dostane auto samozřejmě patřičnou plaketu. Mercedes-Benz SL Night Edition lze objednat už teď a doplňky vyjdou oproti standardní verzi asi o 95 až 135 tisíc korun víc.

To menší Mercedes-Benz SLK (v testu také s motorem 350) se může pochlubit elegantním grafitovým lakováním a exkluzivními 18palcovými koly s pěti trojitými loukotěmi. K pohodlí posádky přispěje systém Airscarf, který fouká teplý vzduch za krk. na sedačkách najdeme opět kůži nappa. Úpravy modelu SLK vyjdou maximálně na 90 tisíc korun.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie