Mercedes-Benz pomůže Renaultu s vývojem limuzíny

Francouzská vláda by si přála, aby v nabídce automobilky Renault nechyběl luxusní sedan. Zatím je nejvyšším modelem značky Renault Latitude (na snímku), s nímž pomohl korejský Samsung. Německý Mercedes-Benz je ale v konstrukci velkých sedanů přeci jen zkušenější, proto Renaultu s vývojem luxusního modelu pomůže on. Výměnou za pomoc Francouzů na novém Smartu.

Vydáno: 12.11.2011

Renault se dlouhodobě soustředí hlavně na vývoj kompaktních dostupných vozidel, které umí dělat opravdu dobře. Jenže francouzská vláda, která má v automobilce 15 % podíl, chce mít v portfoliu automobilky luxusní model.

A tak se stane, že Renault velkou limuzínu postaví. A pomoci mu s tím má nejen alianční partner Nissan, ale i Mercedes-Benz, se kterým Francouzi momentálně spolupracují.

Renault Mercedesu totiž pomáhá s vývojem nové generace malého automobilu Smart, který bude sdílet techniku s připravovaným Twingem třetí generace. A na oplátku Němci Renaultu poskytnou část svého know-how pro vznik luxusního sedanu. Výsledek spolupráce prý uvidíme do tří let.

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie