Mercedes-Benz McLaren SLR Stirling Moss: konečně oficiálně

Mercedes-Benz se konečně uvolil a poskytl novinářům první fotografie a informace o připravovaném roadsteru McLaren SLR Stirling Moss. Ten by měl být k vidění na autosalonu v Detroitu. Rozhodně půjde o jeden z nejsledovanějších vozů, které se v Cobo Hall objeví.

Vydáno: 20.12.2008

Mercedes-Benz McLaren SLR Stirling Moss vypadá prostě úžasně. Stačí si prohlédnout fotografie v naší galerii a dáte nám zapravdu, že takový stroj byste si přáli vlastnit, i když by s ním byla projížďka jen za slunečných dnů.

Celá kapota je vyrobena z karbonu. Pod ním se ale ukrývá „standardní“ motorizace V8 s objemem 5,5 litru a výkonem 650 koní, která je i pod kapotou původního SLR. Navíc tu je ale automatická 5rychlostní převodovka ze SLR 722.

Mercedes-Benz McLaren SLR Stirling Moss má překonat stovku za 3,3 sekundy a maximum leží na 350 km/h. Škoda, že jde o poslední spolupráci stáje McLaren s Mercedesem.

Pokud máte nakonec o tuhle úžasnou exotiku zájem, je nejvyšší čas sehnat někde 750 tisíc eur (asi 19,5 milionu korun). K dispozici bude totiž jen 75 kousků. Je jasné, že nebude velký problém je prodat.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie