Mercedes-Benz M přichází s faceliftem

Oblíbené SUV ze Stuttgartu se dočkalo po třech letech faceliftu. Kromě kosmetických změn se můžeme těšit na nabídku pěti dieslových a benzínových motorů. Nebude samozřejmě chybět ani varianta AMG s úctyhodným výkonem 375 kW.

Vydáno: 14.3.2008

Jestli se vám zdálo původní „emko“ veliké, tak před novým dostanete patřičný respekt. Maska chladiče je totiž ještě větší a platí to i o světlometech. Od teď už jej laická veřejnost bude ještě častěji zaměňovat s mastodontem GL.

Změny jsou patrné na celé karoserii a na jejich popis by tento střípek nestačilo. Proto se pojďme podívat do kabiny. Tam už čeká přepracovaný čtyřramenný volant s chromovanými spodními rameny. Pod ním jsou pádla určená k řazení. Na výběr jsou nejen tři druhy dřevěného obložení, ale i spousta sedadel. Ta nejlepší, příplatková, mají sportovnější tvar.

Mercedes-Benz M bude k dispozici s motory od 140 po 285 kW. O top verzi AMG s masivními 375 kW už byla řeč. A jedna zajímavá maličkost na konec. Výrobce se dušuje, že nová faceliftované „emko“ bude mít nižší spotřebu, než současné. Prý o 0,4 litru na 100 kilometrů. 

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie