Mercedes-Benz GLK: Bluetec a 170 koní

GLKAutosalon v Detroitu už klepe na dveře a o novinkách, které se na něm představí, se poslední dobou vyrojila řada zajímavých informací. O chystaném malém SUV Mercedes-Benz GLK se toho zatím příliš nevědělo. Počkat si ale stejně musíme až na oficiální představení.


Vydáno: 8.1.2008  

Prohlédnout si zevnitř připravovaný model GLK dostal jako obvykle šanci jediný německý Auto Bild. Ostatní si musí počkat přinejmenším pár dní, než se z něj strhne prostěradlo na autosalonu v USA.

Jedno je ale jasné – GLK by měl Mercedes-Benz vrhnout do boje s konkurenty na trhu malých SUV. Hlavními rivaly budou VW Tiguan nebo BMW X3. Z těch mimoevropských by se dalo uvažovat o Hondě CR-V. A počkejte až přijde další prestižní značka – Audi se svým Q5.

Co by se mělo objevit pod kapotou modelu GLK? Opět to není jasné. Hovoří se zatím jen o novém čtyřválci 2,2 CDI Bluetec s výkonem 170 koní.

Pokud bychom měli mluvit o výbavě, můžeme se samozřejmě u tak prestižní značky, jakou bezesporu stuttgartská automobilka je, těšit na hojnost všeho druhu. Nebudou chybět ESP, ASR, 4ETS a další elektronické systémy. Přínosná bude i automatická převodovka TG-Tronic.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie