Mercedes-Benz G: drobná vylepšení ke třicátým narozeninám

Mercedes-Benz tříy G patří ke stálicím na kategorii hardcore off-roadů. Letos slaví své třicáté narozeniny a za tu dobu změnil svůj design jen minimálně. Moderní doba si ale žádá jisté úpravy a tak automobilka přišla s malým dárečkem na oslavu významného jubilea.

Vydáno: 20.6.2009

Vzhledově se na Mercedes-Benz třídy G samozřejmě nic nemění, i když má nyní zákazník k dispozici další dvě barevné varianty karosérie. Ve Stuttgartu je nazvali Palladium silver metallic a Designo platinum magno. Zůstávají také původní motorizace G350 CDI, G500 a G55 AMG.

 

Uvnitř Mercedes-Benz třídy G nyní nabídne širší základní výbavu. Ta nyní zahrnuje přípojku pro iPod nebo jiný USB přehrávač, k dispozici je také vstup pro připojení přes klasický jack-to-jack kabel. Standardní výbava zahrnuje také ambientní osvětlení interiéru.

 

Ke třicetinám dostalo Géčko nová sedadla, která vaše tělo lépe podrží v zatáčkách a v divokém terénu. Můžete si vybrat buď šedé nebo černé čalounění, stejně tak černou, světlou nebo kaštanovou kůži. Ve vyšších výbavách je pak k dostání i červená useň spolu s lakovaným dřevěným obložením.

 
Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie