Mercedes-Benz G 55 AMG jako unikát pro prince Abu Dhabi

Jedinečnou úpravu vozu Mercedes-Benz G 55 AMG si dopřál princ Abu Dhabi. Celé jméno tohoto dílka zní A.R.T. AS55K YAAS Edition a jde naštěstí o velmi omezenou sérii: číslo tohoto kousku je 01 z celkového počtu 01. Unikát byl vytvořen speciálně Jeho Veličenstvo prince Al Nahyan bin Rashida.

Vydáno: 5.8.2009

V garáži královské rodiny z Abu Dhabi se postaví podivný úkaz se zvláštním názvem „A.R.T. AS55K YAAS Edition“. Vůz je ověšený lacině vypadajícími tuzingovými doplňky, zmínku si zaslouží třeba mimozemská čelní maska s šesti páry kulatých světel.

„Sériový“ Mercedes-Benz G 55 AMG, z nějž tato záležitost vychází, je poměrně zajímavým a atraktivním autem. Ale to bohužel není případ této úpravy. Za povšimnutí by stála snad jen úprava motoru: z osmiválce o objemu 5,5 litru se podařilo vypumpovat slušných 620 koní. Jenomže tato informace zapadá v záplavě děsivého zbytku.

Jisté je, že princ Al Nahyan bin Rashid má dost peněz, aby si podobný výtvor mohl dovolit. Pochybnosti tak můžeme mít jen o jeho dobrém vkusu.

 

Text: Redakce
Foto: A.R.T

Galerie