Mercedes-Benz E-Guard: když se bojíte o život

Snad každá prémiová automobilka má v zásobě nějakou verzi svého luxusního modelu, který je upravený tak, aby ochránil co nejlépe posádku uvnitř. To je případ i Mercedesu-Benz E-Guard, který je v podstatě k nerozeznání od běžné produkce. Uvnitř se ale skrývá dokonalá ochrana.

Vydáno: 13.2.2009

Je jedno, jestli jste mafián, po kterém denně někdo střílí, nebo politik, co se bojí o svůj život, protože si rozhněval někoho v podsvětí. Mercedes-Benz E-Guard by vás měl ochránit za každou cenu.

Poslouží mu k tomu obrněná karosérie s neprůstřelnými okny z polykarbonu. Podlaha je vyztužená tak, aby odolala explozi. Pneumatiky na 17″ kolech jsou sice průstřelné, ale jde o typ run-flat, které dokáží ujíždět i bez vzduchu.

Kvůli větší váze musel Mercedes-Benz E-Guard dostat speciální vzduchové pružení. Problém nebude ani s výkonem. Mercedes-Benz E-Guard pohání klasické jednotky E350, E500 a E350 CDI. Takže je rychlá jízda zaručená.

Pokud se vážně bojíte o svůj život, neměl by pro vás být problém zaplatit k pořizovací ceně nového éčka dalších 45 tisíc eur (1.273.500 korun) navíc.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie