Mercedes-Benz E dostane AMG paket ke všem motorům

Německá automobilka má dobrou zprávu pro všechny, kterým ani tolik nezáleží na tom, jak jejich auto rychle jezdí, ale preferují spíše sportovní vzhled. Nový Mercedes-Benz třídy E si totiž budou moci vybavit paketem AMG, aniž by museli sahat k nejvyšší motorizaci.


Vydáno: 23.1.2009

Nový Mercedes-Benz E vnáší do vyšší střední třídy opravdu zajímavý a neotřelý vzhled po vzoru GLK a C-klasse. Jenže jeho karosérie i interiér bývají ještě zajímavější, když projdou garáží dvorního úpravce AMG. Někdy ale mohou vyjet jen s upravenou karosérií a to jim náramně sluší, jak prokázal náš test Mercedesu-Benz C 350, který byl kitem vybaven.

Mercedes-Benz E s paketem AMG bude mít nižší podvozek, konkrétně o 15 milimetrů. To mu spolu s 18″ koly od AMG dodá sportovnější vzhled. Dočkáme se také perforovaných brzdových kotoučů a stříbrných destiček.

Uvnitř sportovní tón nevytlačil luxusní pojetí interiéru. Kožená sedadla i volant jsou samozřejmostí. Hliníkový dekor dostaly pedály a páčky pod volantem. AMG paket bude dostupný ve všech motorizacích s cenou začínající na zhruba 75 tisících korunách.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie